KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13327158
nr 1332 7158
Einar Norelius
(1900-1985), Sverige
Blandteknik, Signerad, daterad 1930, sagomotiv. Motivet: 22x22,5cm
Einar Norelius, född 1900 i Falun, död 1985, svensk målare och tecknare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 8 juni 2020
kl 20:18:08
Einar Norelius
Läs mer om Einar Norelius